Persbericht
Is dat eigenlijk wel zo? is de centrale vraag die Francisco van Jole stelt in het nieuwe gelijknamige VARA-programma. Hierin legt Van Jole de nadruk op het ontkrachten van conventionele kennis. Op de voor hem kenmerkende wijze (eigenzinnig, origineel, spottend, soms brutaal en indien nodig een tikkeltje betweterig) kijkt Van Jole naar de wereld om ons heen en stelt hij gangbare opvattingen aan de kaak. Met ingang van 24 mei, zes afleveringen op donderdagavond om 22.00 uur bij de VARA op Nederland 3.
In elke aflevering staat één thema centraal. Zo laat Francisco zijn licht onder meer schijnen over armoede, vooroordelen en veiligheid. Veel meningen en standpunten met betrekking tot onderwerpen worden algemeen als vanzelfsprekend gezien, maar is dat wel terecht? Van Jole’s betoog, dat rijkelijk geïllustreerd wordt met beeldmateriaal uit alle hoeken van de wereld, zet aan tot nadenken.
Eindredacteur Wim van Klaveren: ‘Het programma gaat niet om het eigen gelijk of nieuwe waarheden, maar om een verrassende kijk op zaken die tot nu toe vanzelfsprekend leken maar dat nu ineens niet meer zijn. Maar ook voor het betoog van Francisco geldt de vraag ‘Is dat eigenlijk wel zo?’.
Francisco van Jole: ‘Is dat eigenlijk wel zo?’ is een speurtocht naar de antwoorden op vragen die ook regelmatig opduiken op verjaardagsfeestjes. Vragen zoals: zal er altijd armoede zijn? Draait alles in de wereld om seks? De antwoorden vind je soms op onverwachte plekken.’
Tot zover het persbericht.
Vraag van een interviewer: Wat zijn dat eigenlijk voor verjaardagfeestjes?
