Milieu speelt in de verkiezingsstrijd amper nog een rol. Is die afwezigheid het gevolg van linkse drammerigheid? Die vraag kwam gisteren aan de orde in het politiek-culturele radioprogramma Desmet Live (iedere dag op Radio 5 van 18:00-19:50).
Verder spraken we met een opmerkelijke tweeling uit het theaterstuk Leve IK, met Yvonne Zonderop over het boek 30 plannen voor een beter Nederland, met de Amerikaanse correspondent Douglas Heingartner over Prinsjesdag en hip idealisme en met vrienden van een Servische kunstenaar die lange tijd in Amsterdam woonde en jong stierf. Er is een huiskamertentoonstelling met zijn werk en met de verkoop moet onder meer de crematie vergoed worden. Dat is weer onderdeel van een diep gewortelde Balkan-traditie: je bent als nabestaande verplicht de schulden van de overledene te vereffenen.
Allemaal op desmetlive.nl te beluisteren.
En voor wie nog meer wil horen: In Radio Online ging het dinsdag over de vraagtekens rond de kentekenloterijsite flits-terug.nl, over het antwoord van Microsoft op de iPod: Zune, over falende ICT bij de overheid, over een rechtszaak tegen Google waar Google niets van wist en Marie-Claire van den Berg die verslingert raakt aan social shopping.