Spin

bsucces.jpgAlle verhalen in de media gaan over het gigantische succes van Balkenende. Hij is bij voorbaat de winnaar.
Is dat ook zo? Het opvallende is dat de premier in alle peilingen minder zetels haalt dan bij de vorige verkiezingen. Vroeger heette dat verliezen maar met media die zich steeds meer door spin doctors laten ringeloren is zo’n kijk niet meer toepasbaar.
Zijn coalitie van CDA-VVD-D66 wordt bijna gedecimeerd terwijl de oppositie, de combinatie PvdA-GL-SP, fors wint. Maar sla de krant open, zet de tv aan: Balkenende blijft de winnaar in de media.
Ik moet steeds denken aan een interview in het NOS-journaal bij een van de vorige verkiezingen waar Balkenende aan mee deed. In een bakkerswinkel werd de dag na de uitslag een meisje geinterviewd. De journalist vroeg wat ze gestemd had.
CDA.
De verslaggever feliciteerde haar. Ze keek verbaasd.
O, had het CDA gewonnen? Dat wist ze nog niet.
“Nou dan ben ik toch blij dat ik de goede keuze heb gemaakt.”
Die laatste zin is me bijgebleven. Mensen kiezen voor winnaars.
Zelfs al is het een loser.
CC foto: For Inspiration Only