Het gezicht van de crisis

loveofgod.jpgHet werk heet For the Love of God en het is vanaf volgende maand te zien in het Rijksmuseum. De schedel is gemaakt door Damien Hirst, de invloedrijkste kunstenaar van dit moment.
Kunstexpert Rudi Fuchs schreef er in de Volkskrant een mooie beschouwing over als reactie op een schuimbekkend opiniestuk van de nogal bejaard denkende Cyrille Offermans. Die laatste vindt het schandalig dat de met diamanten bedekte platina schedel naar Nederland wordt gehaald. Hij vindt het werk van Hirst alleen maar een patserige marketingtruc. Die op zijn beurt juist goedkope kritiek is vaker te horen bij moderne kunst.
Niks patserigheid, zegt Fuchs. Volgens hem straalt de schedel in als zijn schitterende schoonheid juist een onvergankelijkheid uit die boven de mens uitstijgt.
Dat zal best maar nu op dit moment vind ik de schedel de mooiste verbeelding van de zo ondoorgrondelijke financiele crisis. Al die fonkelende pracht, die astronomische waarde (63 miljoen euro), de verlokking en vooral: de dood.
Ik ga er straks voor in de rij staan om het eens van dichtbij te bekijken.
De presentatie wordt mede mogelijk gemaakt door ING, staat op de website.
Fortis was beter geweest.
CC foto: Secretly Ironic