Knives Out, wat er aan de hand is in de VS

Knives Out is vreemd gefilmd, het licht, de kleuren, de setting die zowel overdadig als kunstmatig voelt. Alsof je in een kijkdoos kijkt. Niets is wat het lijkt. Behalve dan een ding: een wereld die ten onder gaat.

Die wereld is die van de traditionele witte Amerikanen: veeleisend, verwend en voorzien van een enorme eigendunk. America First. In de film komt dan ook een heuse gediplomeerde neonazi voor, een verwaand studentje zoals we die kennen van de FvD-bijeenkomsten en die je in de VS nu gewoon in het Witte Huis vindt. 

Als de werkelijkheid onvoorstelbaar wordt, heeft fictie het lastig en moet je naar zwaardere middelen grijpen. Dat doen de makers ook. Knives Out is spottende whodunnit waarin een puissant rijke man dood wordt aangetroffen en speurders trachten te achterhalen wat zich heeft afgespeeld. De topacteurs laten zich van hun beste kant zien en daarmee ook van Hollywood. 

Het resultaat is erg grappig. De lol spat van het scherm. In het begin denk je dat het verhaal na vijf minuten is afgelopen en na tien minuten denk je dat weer maar uiteindelijk is die twee uur en nog wat zo voorbij. En denk je aan het eind: ja verdomd, dit is wat er aan de hand is in de VS.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.